جيتکس ۲۰۰۴ افتتاح شد: ملاقات، اکتشاف ،اتصال

12 مهر 1383 - آی تی ایران - گشوده شدن درهاى مرکز تجارت جهانى دوبى امروز بيست و چهارمين نمايشگاه جيتکس با شعار ملاقات ، اکتشاف و اتصال افتتاح شد.

پيش بينى مى شود بيش از صدهزار بازديد کننده از اين نمايشگاه بازديد کنند هر چند اين تعداد در مقايسه با ميزان بازديد از نمايشگاه هاى اختصاصى کامپيوتر در کشور ما کمتر به نظر مى رسد اما گفتنى است که قيمت بليت وروديه به اين نمايشگاه براى يک روز 20 درهم و براى 5 روز 60 درهم امارات است.

بسيارى از شرکت هاى کامپيوترى مشهور جهان و همچنين عمده شرکت هاى کامپيوترى فعال در منطقه خاورميانه و شمال آفريقا به جيتکس به عنوان يک بازار خوب تجارتى مى نگرند.

فرصتى که دوبى براى سرمايه گذارى خارجى فراهم کرده و همچنين توجه اين شهر به تکنولوژى هاى ارتباطى باعث شده که نمايشگاه جيتکس نيز بسيار پربار به نظر برسد.

هر چند ميزان بازديد از نمايشگاه در روز اول از مرز ده هزار نفر فراتر نرفت اما شهر دوبى تحت تاثير اين نمايشگاه صبح و عصر ترافيک هاى سنگينى را به خود ديد.

بسيارى از هتل هاى اين شهر به خاطر اين رويداد پر از مسافر شده اند و از همين رو حتى قيمت همه هتل ها در جريان اين نمايشگاه و نمايشگاه ايندکس ( که قبل از جيتکس پايان يافت) با افزايش قابل توجهى روبه رو شد.


به گفته هلال سعيد خلفان المارى مدير مرکز تجارت جهانى دوبى که برگزارى جيتکس را برعهده دارد 41 کشور و 21 پاويليون کشورى در فضايى بالغ بر 27 هزار مترمربع به ارايه محصولات خود پرداخته اند .

ايران نيز امسال براى دومين سال متوالى يک غرفه در سالن 5 دارد که در آن 12 شرکت به ارايه محصولات خود پرداخته اند.

همچنين 5 شرکت ايرانى نيز به طور مستقل در اين نمايشگاه شرکت کرده اند.

  
نویسنده : سید هادی جلیلیان ; ساعت ٤:٥٥ ‎ب.ظ روز یکشنبه ۱٢ مهر ،۱۳۸۳