يک سايت خوب برای پشت کنکوری ها ايران آزمون

  
نویسنده : سید هادی جلیلیان ; ساعت ۱٢:٠٤ ‎ق.ظ روز جمعه ٢٩ خرداد ،۱۳۸۳

نخستين ويروس 64 بيتى ساخته شد

11 خرداد 1383 - بخش خبر آی تی ایران - اين ويروس جديد كه در نوع خود بى‌نظير است به شركت‌هاى ضد ويروس ارسال شده است.

ويروس Rugrat )نامى كه دو شركت سيمانتك و مك آفى روى آن گذاشته‌اند) يك فايل آلوده‌كننده است كه داراى درجه خطر بالايى نيست.

به گفته كارشناس سيمانتك، اين ويروس حاوى يك پيام با عنوان shrug - roy gbir است و توسط يك نويسنده ماهر ويروس طراحى شده است.

ويروس Rugrat به فايل‌هاى قابل اجرا در ماشين‌هاى ادارى ويندوز64 IA و يا 32 بيت متصل شده و كار خود را آغاز مى‌كند. كارشناس سيمانتك مى‌گويد: اين ويروس با زبان64 IA نوشته شده است.

در حال حاضر شركت‌هاى ضد ويروس سرگرم كار و مطالعه روى نخستين ويروس 64 بيتى هستند تا با نحوه كار كردن آن آشنايى بيشترى پيدا كنند.

  
نویسنده : سید هادی جلیلیان ; ساعت ٩:٥۳ ‎ق.ظ روز سه‌شنبه ۱٢ خرداد ،۱۳۸۳

 

احمد عزيز باور کن بدنبال سايت روزنامه های قديمی بودم ولی هنوز چيزی پيدا نکردم

  
نویسنده : سید هادی جلیلیان ; ساعت ٤:٥٧ ‎ق.ظ روز سه‌شنبه ۱٢ خرداد ،۱۳۸۳

 

اينم يک سايت برای دوست عزيزم مداح درباره عکس ماشينها

اينجا را کليک کن

  
نویسنده : سید هادی جلیلیان ; ساعت ۱:۱٤ ‎ب.ظ روز دوشنبه ۱۱ خرداد ،۱۳۸۳

کار cache در CPU چیست؟

در رایانه چندین نوع حافظه وجود دارد حافظه اصلی یا همان RAM حافظه های جانبی مثل هارد یا CD ...

CPU برای اجرای برنامه ها و برداشت داده ها هم نیازمند مراجعه به RAM است ، اما سرعت RAM چندین برابر کمتر از CPU است و اگر قرار باشد CPU برای هر داده منتظر ارتباط از طریق bus بین CPU و RAM باشد ، وقت زیادی از CPU هدر می رود. به همین دلیل از حافظه های شرکت پذیر که اصطلاحا کش نام گرفته استفاده می شود، کش یک حافظه بسیار سریع و گران است که برای بالا بردن سرعت انجام پروسس ها بکار می رود. به این صورت که طبق چندین نوع سیاستهای مورد استفاده ، داده های مورد نیاز CPU در کش قرار می گیرند و CPU هنگام نیاز به داده ها یا کد ابتدا به کش سر می زند و اگر داده در انجا باشد ، بدون نیاز به مراجعه به حافظه اصلی آنرا از کش بر می دارد که این کار مجب بالا بردن سرعت کار می شود. مکانیسم ها و سیاست هایی که برای پر کردن کش صورت می گیرد، به گونه ای است که درصد وجود داده در کش بالا رود. کش ها معمولا دو سطح دارند کش سطح یک یا L1 در داخل CPU و باسرعت بسیار بالا است. کش سطح دو یا L2 خارج از CPU است و سرعت کمتری دارد اما از RAM بسیار سریع تر است CPU برای برداشت داده ابتدا به L1 و بعد به L2 مراجه می کند.

کاشف

 

  
نویسنده : سید هادی جلیلیان ; ساعت ۸:۱٠ ‎ق.ظ روز پنجشنبه ٧ خرداد ،۱۳۸۳